sobota 6. prosince 2014

Mikuláš
Zatím na nás předvánoční atmosféra doma nijak nedýchla, ale včera jsme si to myslím dostatečně vynahradily. Holkám jsem v pokojíkách pověsila svítící hvězdy do oken, na vchodové dveře i venkovní branku zimní věnce a připravila těsto do lednice. Odpoledne jsme si poprvé pustily koledy a daly se do pečení. Perníčky provoněly celý dům a čekání na Mikuláše nebylo už tolik napjaté. Z holek jsou šikovné pomocnice, takže vše zvládly téměř samy. A my letos poprvé máme i perníky mnohem veselejší - zvířátkové a barevné.
Mikulášovu návštěvu pak obě zvládly celkem statečně, i když nám čert, kterého dovnitř nepouštíme, pěstičkami bědoval u oken. Dnes ráno byla na Madlence i Amálce znát velká úleva. Užívají si nadílky i těžítek, které jsme ještě stihly vyrobit ze zavařovacích sklenic. Místo třpytivých hvězdiček by to chtělo spíš snížek - stejně jako venku :). Tolik by si ho obě přály...a nejen ony. Dnešní mikulášské v místním hostinci déšť naštěstí nevadí, ale zítřejší vystoupení u rozsvícení stromku už by bylo se sněhem daleko malebnější.
Krásnou sobotu!4 komentáře:

 1. Martinko .....celou dobu co si čtu a prohlížím poslední příspěvky mám usměv na rtu:-) je to tak milé ,toto období také milujeme
  a nápad se zavařovačkami je milý a vtipný, holčičiky jsou kouzelné z fotek vyzařuje atmosféra která se nesla......
  zdraví věrná čtenářka
  Blanka

  OdpovědětVymazat
 2. Živě si pamatuju, jak jsem ve školce vyráběla ten svícen z jablka:). Krásná inspirace, my taky čekáme na skřítka... přijde poštou:). Lucka

  OdpovědětVymazat
 3. Těžítka jsou bezva!!! Taky se na ně chystám - poradíte, kde sehnat taková milá zvířátka? Nebo jste do flašek "zavařila" domácí zdroje?:-) Moc zdravím a přeji klidný advent!

  OdpovědětVymazat
 4. Jablčkové svietniky ma chytili za srdce :) a medovníčky od detí sú moc milé!
  http://yellowhouseideas.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat