neděle 6. března 2016

Jarní paprskyUž je ve vzduchu! Dívám se skrz okno, kterým se dere slunce a ukazuje doma všechen usazený prach. 
Sleduji poslední zbytky z asi dvoumetrového sněhuláka. Jak náhle sníh přišel, tak i zmizel. Místo toho prozpěvují ptáci 
ve všech koutech zahrady a nebýt ještě nízkých teplot, otevřela bych všechny okna dokořán a nasávala ten čerstvý vzduch s nádechem
 jarní nálady. Myslím, že to jsme přesně potřebovali. Vyžene do bacily i nás z peřin a hlavně v hlavě už to zase pracuje o sto šest.
 Chystáme se letos na spoustu dodělávek kolem našeho obydlí, takže se stanu nejspíš napůl krtkem. A těším se na to! Jen vše správně 
naplánovat.. Ale sluneční paprsky ostře pobízejí k akci a nenechávají plány v hlavě líně povalovat. Snad se vše vydaří. 
Stejně jako naše poslední crazy akce- přemístění nábytku v obývacím koutě. Je ještě třeba několik dodělávek - a vlastně se povedlo vše, 
o čem jsem už od doby, kdy tu žijeme, postupně snívala. Obě francouzská okna do zahrady volně přístupná, posuvné dveře (nad jejichž provedením si teď horlivě lámeme hlavy), vitrína už není zapadlá jen tak v koutě, ale hrdě se vystavuje všem na odiv a hlavně pohovka u zdi!
 A já budu moci konečně realizovat svou galery wall. Je toho zase nějak moc najednou, ale věřím, že postupně to zvládneme.
 Jsem šťastná, je to další prostor k novému dotváření našeho domova. Tak dnes přináším alespoň pár snímků 
- zdánlivě spolu nesouvisejících, ale spojují je právě ty paprsky slunce, které jsou tím správným životabudičem!

Co nejvíc slunečních dní!6 komentářů:

 1. Budu se tesit na vice zaberu, stejne tak i na jaro:-). Hezke zabery. M.

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem naprosto unešená tím jezírkem. To jste vybudovali Vy? Úžasné fotky, krásnou atmošku jsi na mě přenesla.

  Pusu,
  Olív

  OdpovědětVymazat
 3. Vnímám to stejně, každý sluneční paprsek u nás v bytě je jako malý zázrak! Momentálně ale zase chumelí a venku je opravdu bílo, takže mám radost z tvého prosluněného článku! Těším se na změny a na více fotek :)

  OdpovědětVymazat
 4. Když v zimě pominou Vánoce, trochu se z nich otřepu během ledna, a od února začínám mít chuť předělávat uvnitř. A jakmile se dá sedět venku, všechny myšlenky se přesouvají ven. Teď jsem v budovací fázi doma, chystám malování a stěhování podkroví :)
  Krtkům zdar!

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera ;-)
  Michal (pd)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásné. taky přemýšlíme o posuvných dveřích - zatím favoritem jsou tyto https://www.stavebni-pouzdro.cz/Posuvne-dvere-SAPELI/Posuvne-dvere-CELOSKLENENE-FLOAT-CIRE.html . Ještě promyslet pár detailů bytu a jdeme na to. Tak snad to bude všechno v pořádku.

  OdpovědětVymazat